Hotel Helinis Insula Corfu
Plecari in perioada: 07 Iunie 2021 – 20 Septembrie 2021
Pret: de la 379 Euro pana la 435 Euro/persoana/7 nopti cazare cu demipensiune , pret in functie de perioada de sejur.
Reducere deja aplicata ! Atentie locuri limitate !
Hotel Helinis 3*** este situat în zona Kanoni din Corfu, la 600 de metri de plajă şi la 3 km de Palatul Mon Repos. Oferă o piscină mare şi serveşte un mic dejun tip bufet într-o sală de mese spaţioasă.
Camerele hotelului sunt decorate în nuanţe naturale şi au podea cu gresie. Toate camerele sunt dotate cu aer condiţionat şi TV. De asemenea, oferă un balcon, unele cu vedere la pista aeroportului.
Oaspeţii se pot relaxa la barul de lângă piscină, care serveşte băuturi şi cafea până seara târziu. Restaurantul hotelului oferă preparate greceşti.
Piscina are o secţiune de mică adâncime pentru copii. Conexiunea Wi-Fi este gratuită în zonele publice.
Recepţia are program nonstop, iar personalul acesteia vă poate oferi informaţii despre orăşelul pitoresc Corfu, aflat la doar 4 km. Celebra mănăstire Vlacherna este la mai puţin de 5 minute de mers pe jos. Aeroportul internaţional al insulei Corfu este la 2,5 km, iar hotelul oferă o parcare privată gratuită.
Se spune despre Grecia ca este una dintre putinele tari care ne dau «cheia catre cunoasterea de sine». Fara nici o indoiala, se poate spune despre Corfu ca este o insula a carei identitate multiculturala isi are radacinile intr-un trecut mitic ce forfoteste de evenimente istorice.
Informatii suplimentare la Pan European Travel 
Hotel Helinis Insula Corfu